6 Aralık 2006

Sürpriz

Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Son bir iki aydır blogda bir değişiklik, bir hareketlilik var değil mi? Blogu kuran arkadaşlarımdan devraldım. Aslında blog aleminde yabancı değilim, İncik Boncuk blogumdan beni tanıyanlarınız vardır.

Blogu aldım, önce Blogger betaya geçirdim, mevcut içeriğini bir güzel düzenledim, alladım pulladım huzurlarınıza çıkardım.

Baktım ortalık çok sessiz, el örgüsü yahoogroups'tan da pek ses çıkmıyor. Ne yapsam ne yapsam diye düşünürken blog aleminde önemli bir etkinlik dikkatimi çekti.

Bloglar arası ünlü Yemek Etkinliğimiz var, ilgilenenler olursa bu ayın konusu kabakgiller. Tarifler 15 aralıkta yayınlanacak, katılmak için son 8 gün. Bu etkinliğin takı için olanı Tak Takıştır da başladı. 9-10 Aralık ilk etkinliğin vitrin günleri, renkler de mavi/kahverengi/bej. Hatta aralık ayının renk seçimi de belirlenmiş, katılmak isteyenlere duyrulur.

Ee elişi yapanların da canı yok mu? Bizim de şöyle bir etkinliğimiz olsa fena olmaz hani diye yola çıktım. Blogun ana teması örgü, o zaman ilk proje örülen bir şey olmalı. Kış olduğundan hemen kullanabilmeliyiz. Hem yılbaşı hem de bayram yaklaştı, çabukcak bitmeli. İlk olduğundan kolay örülen bir şey olmalı... derken konunun atkı olmasına karar verdim.

İlk etkinliğin de şöyle fiyakalı bir logusu olmalı derken Sammy imdadıma yetişti. Konuştuğumuzun hemen ertesi gününe harika bir logo tasarladı :))) Modellerini kendi tasarladığı epey bir atkı/bere örmüş, katılımını bekliyoruz Sammy!

Evet yanlış okumadınız, artık bir elişi etkinliğimiz var, ilk ayın konusu da ATKI !!!

Şimdi gelelim katılımın nasıl olacağına. Hemen evdeki iplerinize, şişlerinize, tığlarınıza, hatta firketenize sarılıyorsunuz, şöyle cicili bicili atkınızı/şalınızı örmeye başlıyorsunuz.

Takvimler 29 Aralık 2006'yı gösterdiğinde herkes şaheserini kendi blogunda resmi ve yapılışı ile birlikte yayınlıyor, linki de elorgusu@gmail.com adresine postalıyorsunuz. Eğer blogunuz yoksa resmi ve yapılışını eposta ile gönderin, El Örgüsü'nde yayınlayalım.

"Logoyu ben de bloguma koymak istiyorum" diyorsanız elorgusu@gmail.com adresine eposta atarsanız gerekli kodu gönderebilirim.Sevgiler

Nurdan

11 yorum:

sennur dedi ki...

Sevgili Nurdan,
Ne hoş bir sürpriz, güzel paylaşımlar yaşayacağız, uygulamaya başladığın proje de çok hoş, dur bir yünleri karıştırayım, bir atkı örmek şart oldu....
Yeni blogun hayırlı olsun canım.
Sevgiyle kal

Meral dedi ki...

Merhaba Nurdan
Çok güzel hazırlamışsın yeni bloğunu hayırlı uğurlu olsun sana ve bizlere de tabi
Etkinliğe katılmayı da çok isterdim ama önümdeki 3 ay çok yoğun geçecek. Sonraki etkinliklerde varım ben de inşallah
sevgiler kolay gelsin

NAZLICA dedi ki...

Sevgili Nurdan; Yeni bloğun çok hoş hayırlı olsun. Etkinlik hareket geçirecek, çok sevindim. Başarılar dilerim.Sevgilerimle,

nalan dedi ki...

Nurdancım öncelikle hayırkı olsun yeni blog.Bu örgü etkinliğini yemek etkinliğine takı etkinliğide eklenince bende teklif etmeyi düşündüm ama sen zaten hayata geçirmişsin,çokta iyi oldu çok sevindim.Yabancı bloglarda bunun benzeri bir etkinlik görmüştüm onlarda her ay belirli bir renk ürün örülüyor.Buda bir fikir olabilir.
sevgiler...

berrince dedi ki...

Yeni siten hayırlı uğurlu olsun.
Sevgiler,

İncik Boncuk dedi ki...

hoş geldiniz arkadaşlar. yorumlarınız ve ziyaretiniz için teşekkürler. 29 aralıktaki aktivitemiz için katılımınızı bekliyorum :)

143 dedi ki...

merhaba :) etkinliğinizi ve yeni blogunuzu tebrik ederim. Aslında arkadaşlarımızdan bu yönde çok fazla istek vardı dantel/elörgüsü gibi bir etkinlik ekleyelim diye ne kadar güzel olmuş kararınız. Bana bildirdiğinizde çok sevindim. Ben en yakın zamanda blogumda duyuracağım arkadaşlarımın ilgisinin de büyük olacağına eminim :) eğer bir parçacık vakit bulursam emin olun ben de katılırım, katılamazsam da takipçinizim çok şey öğreneceğimiz aşikar :) uğurlu gelsin !

nsevil dedi ki...

ee nasıl gidiyor hazırlıklar.benim atkı hazır.herkese kolay gelsin.
ben tüm arkadaşlara duyurmaya çalıştım.daha doğrusu mail grubuma yolladım.bakalım neler olacak.
o gün etkinliğe katılanlar sana önceden belirtsinler bence.sende sitede linklerini vererek listele.yoksa gezemediğimiz bloglar oluyor.değil mi?

İncik Boncuk dedi ki...

henüz pek bi ses seda çıkmadı. 29 aralıktan 2-3 gün önce bi hatırlatma yazısı ve maili atalım. bakalım neler çıkacak, ben de meraj ettim.

didem dedi ki...

merhabalar daha önce gelip etkinlik yazını okumuştum.(bu arada yeni blogunda hayırlı olsun)
bende etkinliğe katılmayı düşünüyorum ama daha bir şey hazırlıyamadım umarım yetiştiririm.sevgilerimle

İncik Boncuk dedi ki...

Didem hoşgeldin. Etkinliğe katılabilirsen seviniriz. 29 aralığa daha çok var, görüşmek üzere

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...